22 травня 2023 р. на платформі ZOOM-конференції відбулось засідання «круглого стола» з громадського обговорення освітньої програми «Клінічна фармація». Участь у роботі «круглого стола» взяли Інна Владимирова, проректор з науково-педагогічної роботи НФаУ, д.ф.н, проф.; Ольга Набока, декан факультету медико-фармацевтичних технологій, д.б.н.; проф., Вікторія Пропіснова, гарант ОПП «Клінічна фармація», к.ф.н., доц.; члени робочої групи, зовнішні стейкголдери – представники академічної спільноти, роботодавці, випускники, внутрішні стейкголдери – здобувачі вищої освіти, що навчаються на освітньо-професійній програмі «Клінічна фармація».

Стейкхолдери позитивно оцінили освітньо-професійну програму, її актуальність та відповідність сучасним вимогам та потребам охорони здоровя України; відмітили високий професійний рівень викладання освітніх компонент, різноманіття інтерактивних форм та методів навчання, надали слушні пропозиції щодо поліпшення програми.

Під час обговорення стейкхолдерами, в тому числі здобувачами вищої освіти, були внесені корисні рекомендації: введення до освітньої програми вибіркової ОК «Загальна фармакокінетика», окремих ОК, присвячених підходам до інфекційного контролю, адміністрування антибактеріальних засобів, оцінки медичних технологій, системи організації охорони здоров’я, фармаконагляду, збільшення кількості годин для ОК «Фармакологія», «Клінічна фармація та фармацевтична опіка» для підсилення формування професійних навичок (hard skills) у здобувачів освітньої програми «Клінічна фармація» відповідно до останніх регуляторних актів законодавства України і розширення функцій клінічного фармацевта. Рекомендації обов’язково будуть розглянуті та обговорені проектною групою, оцінена можливість внесення ОК до освітньої програми «Клінічна фармація» з метою її вдосконалення.

У обговоренні взяли участь рецензенти освітньої програми Ганна Зайченко, зав. каф. фармакології НМУ ім. О. О. Богомольця, д.м.н. (Київ), проф., та Ірина Кравченко, спеціаліст відділу клінічних досліджень АТ Фармак (Київ), а також Олександр Нефьодов, начальник клінічного відділу ТДВ «ІНТЕРХІМ», д.м.н., проф. (Одеса); Оксана Міщенко, зав. каф. клінічної фармакології ІПКСФ НФаУ (Харків), д.ф.н., проф.; Людмила Деримедвідь, професор кафедри фармакології НФаУ, д.м.н., проф. (Харків); Людмила Раскола, Одеський національний університет ім. І. Мечнікова, к.х.н., доц. (Одеса); Владислав Удовицький, випускник спеціальності Клінічна фармація 2018 р.; Софія Сєдих, здобувачка вищої освіти 3 курсу денної форми навчання, Анастасія Страшненко, здобувачка вищої освіти 5 курсу денної форми навчання, Руслан Бощенко, здобувач вищої освіти 5 курсу денної форми навчання, Анатолій Лошаков. здобувач вищої освіти 5 курсу денної форми навчання.

засідання «круглого столу» з громадського обговорення освітньої програми “Клінічна фармація” засідання «круглого столу» з громадського обговорення освітньої програми “Клінічна фармація”