16-17 березня 2023 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична Internet-конференція з міжнародною участю «Клінічна фармація в Україні та світі», присвячена 30-річчю заснування кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ (посвідчення УкрІНЕТІ № 543 від 19 грудня 2022 року).

Участь у заході прийняли близько 350 науковців та освітян, здобувачів вищої освіти та молодих науковців України та зарубіжжя (Німеччина, Грузія, Боснія і Герцеговина, Нідерланди, Таджикистан). Конференція проводилася у двох форматах: в режимі on-line (усна доповідь, постерна презентація з публікацією матеріалів) або заочно (тільки публікація тез). Наукові та практичні досягнення у різних галузях клінічної фармації, фармацевтичної опіки, клінічних досліджень відображають понад 150 тез учасників конференції, 9 усних доповідей та 25 постерних презентацій.

Пленарне засідання відбулося у режимі Zoom-конференції. З вітальним словом, поздоровленнями і побажаннями плідної роботи виступили в.о. ректора Національного фармацевтичного університету, професор, заслужений діяч науки і техніки України Алла Котвіцька та почесний ректор Національного фармацевтичного університету, академік НАН України, професор, заслужений діяч науки і техніки України Валентин Черних. Також привітальне слово мали завідувачка кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації, професор Катерина Зупанець та професор кафедри Тетяна Сахарова, декан факультету медико-фармацевтичних технологій, професор Ольга Набока, завідувачка кафедри фармакології НМУ імені О.О. Богомольця, професор Ганна Зайченко.

До 30-річчя заснування кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації було створено та продемонстровано фільм, присвячений важливим здобуткам та пам’ятним моментам діяльності колективу кафедри.

На пленарному засіданні конференції оприлюднені 9 різнобічних за тематикою доповідей, що розкривали аспекти клінічної фармакології, біофармації, клінічної фармакокінетики; клініко-фармацевтичні аспекти застосування лікарських засобів; актуальні питання доклінічного вивчення лікарських засобів; шляхи удосконалення відповідального самолікування та фармацевтичної опіки; сучасний стан клінічного дослідження лікарських засобів. Доповідачі представляли такі установи, як: Національний фармацевтичний університет, НМУ імені О.О. Богомольця, Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ, КЗВО «Рівненська медична академія», АТ «Фармак», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, КНП «Міська клінічна лікарня № 30» Харківської міської Ради, Technical University of Munich (Munich, Germany).

Постерна сесія, що містила 25 доповідей, мала широку географію учасників з різних міст України (Вінниця, Запоріжжя, Житомир, Львів, Тернопіль, Харків, Чернівці) та зарубіжжя (Гайдельберг, Німеччина, Сараєво, Боснія і Герцеговина), відбулася у режимі Zoom-конференції 17 березня 2023р. Учасники презентували свої здобутки з клінічної фармації, фармацевтичної опіки та аспектів організації і проведення клінічних досліджень.

Матеріали конференції розміщено на сайті кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації.

Всеукраїнська науково-практична Internet-конференція з міжнародною участю «Клінічна фармація в Україні та світі», присвячена 30-річчю заснування кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ Всеукраїнська науково-практична Internet-конференція з міжнародною участю «Клінічна фармація в Україні та світі», присвячена 30-річчю заснування кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ