19 грудня 2023 р. Парне практичне заняття для здобувачів ОП Клінічна фармація “Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології”

19 грудня 2023 р. під час практичного заняття з освітньої компоненти «Основи клінічної медицини» здобувачі 3 курсу освітньої програми «Клінічна фармація» мали можливість заслухати інформацію щодо останніх новацій в галузі анестезіології.

Парне практичне заняття «Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології» проведено доцентом кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Ольгою Олександрівною Тарасенко та гостем кафедри, доцентом  кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та дитячої анестезіології Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Харківського національного медичного університету Максимом Олександровичем Голяніщевим.

Разом з доцентом Голяніщевим М.О. здобувачі згадали фізіологічну ноцицепцію, нейро-фізіологію болю, обговорили головні характеристики болю, його патофізіологічні наслідки, ознайомились з підходами до оцінки інтенсивності болю, принципами мультимодального знеболення, технікою проведення анестезії.

Особливу зацікавленість викликали питання передопераційної підготовки пацієнта до анестезії, різноманіття анестезіологічної апаратури та інструментарію; клініко-фармакологічні аспекти знеболення.

Під час дискусії доцентом Голяніщевим М.О., як стейхолдером ОП Клінічна фармація, представником практичної медицини  було підкреслено важливість розвитку напрямку Клінічна фармація та широкої імплементації клінічного фармацевта до складу медичного персоналу лікувально-профілактичних установ, в тому числі у відділеннях інтенсивної терапії та реаніматології.

До заняття також долучились здобувачів молодших та старших курсів ОП Клінічна фармація і викладачі кафедри клінічної фармакології і клінічної фармації.

Висловлюємо щиру подяку Максиму Олександровичу за співпрацю, натхнення та зацікавленість у підготовці професіоналів в галузі клінічної фармації.

19 грудня 2023 р. Парне практичне заняття для здобувачів ОП Клінічна фармація "Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології" 19 грудня 2023 р. Парне практичне заняття для здобувачів ОП Клінічна фармація "Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології"

19 грудня 2023 р. Парне практичне заняття для здобувачів ОП Клінічна фармація "Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології" 19 грудня 2023 р. Парне практичне заняття для здобувачів ОП Клінічна фармація "Основи клінічної медицини: Загальні питання сучасної анестезіології"